Je očkovanie detí bezpečné?

18.10.2021

O tom, aké môže byť pre niektoré deti očkovanie nebezpečné, som sa ako matka troch detí presvedčila až na vlastnej koži. Rada by som sa s touto nepríjemnou skúsenosťou podelila aj s Vami. Už teraz viem, že očkovanie detí je ako ruská ruleta. 96 % detí zostane po očkovaní zdravých, 1% zomrie a 3 % získajú postihnutie na celý svoj život. To bol aj náš prípad.

Keď sa nám narodil náš prvý syn, samozrejme, že musel ako všetky deti absolvovať všetky povinné očkovania. Po absolvovaní prvého očkovania na mix záškrtu, tetanu, čierneho kašľa, žltačky typu B, atď. (cca v 3. - 4. mesiaci života) sa mu našťastie nestalo vôbec nič.

Zlom v jeho ako aj v našom rodinnom živote nastal po absolvovaní očkovania na osýpky, mumps, rubeolu (15. - 18. mesiac života). Bezprostredne po očkovaní začal mať zvláštne tiky, ktoré začali postupne silnieť na intenzite aj dĺžke. Po pár týždňoch si bol každý vedomý toho, že má záchvaty, ktoré vyzerajú ako epileptický záchvat.

Ak dostal záchvat, celé jeho telo chytil silný nekoordinovaný kŕč, v ktorom zotrval niekoľko sekúnd až minút. Záchvaty dokázali prerušiť akúkoľvek jeho činnosť. Či práve pomáhal ockovi odhŕňať sneh, alebo sa hral, či spinkal. 

Jeho ošetrujúca lekárka to však vôbec nepripisovala očkovaniu. Ja som to samozrejme ako matka nemohla dokázať. Tak ako nemôžme dokázať, že očkovanie proti vírusu Covid-19 zlepšuje priebeh ochorenia. To sú tiež iba dohady. Zaočkovanie proti Covidu-19 môže ale nemusí zlepšiť priebeh celého ochorenia. Za lepší priebeh ochorenia môžu pacienti vďačiť aj svojmu imunitnému systému.

Tak sa začala vlna vyšetrení a hlavne hľadania možností liečby. 

Ja sa venujem jazykovým prekladom. A tak som začala využívať všetok svoj voľný čas prekladom rôznych vedeckých zahraničných štúdií, aby som získala čo najviac informácií o hrozbách očkovania. A samozrejme aj preto, aby som už neurobila dvakrát tú istú chybu.

Keď som sa u našej ošetrujúcej lekárky objavila potom s druhým aj tretím dieťaťom, tá vôbec neváhala zaočkovať aj ďalšie deti. Musela som použiť argument: "Radšej budem mať choré dieťa, ako postihnuté."

Postupom času som sa začala o tom rozprávať aj s inými ľuďmi. Zistila som, že nielen ja, ale aj mnohí iní majú podobnú skúsenosť, alebo aj rovnakú.

Ak Vás článok zaujal a máte podobnú skúsenosť, podeľte sa o svoju skúsenosť s nami. Spoločne tak dokážeme viac ľudí informovať o nástrahách očkovania malých detí.


Ak Vám článok niečo dal, nebojte sa oň podeliť aj s inými...